Objednávky posíláme obvykle do 1-2 dnů, někdy se můžou pozdržet ještě  o den, dva déle, vždy záleží jak jsme zrovna vytíženi. Ty na míru posíláme do týdne až 14 dní. Pokud na objednávku spěcháte, nebo si nejste jistí s doručením, či jinou záležitostí, nebojte se nám zavolat nebo napsat email. 

Dřevěné obrazy

Aneb jak jsem se rozhodla tvořit něco víc než jen produkty. Je to víc, je to kus (ze)mě.

obraz-4

 

Dlouhou dobu trvalo než jsem se dostala k výrobě svého prvního obrazu ze dřeva. Ne každý výrobek co jsem vyrobila stál za to a ne všechny byly přijaty s takovým nadšením. Tentokrát jsem už při jeho tvorbě věděla, že je to jiné. Ten pocit absolutní svobody tvorby, bez otázek a zbytečného vysvětlování proč zrovna takhle.

ROZMANITOST DŘEVA JE ÚŽASNÁ

Ta vůně dřeva při řezání, jeho kresba, barva a struktura. Baví mě dávat obyčejnému kusu materiálu nový smysl. Pro někoho odpad k vyhození, pro mě nová inspirace. Nejen nové dřevo, ale hlavně to staré má své kouzlo.

Rozmanitost dřeva je úžasná. Každý kousek má odlišnou kresbu, tvar a jinak se chová. Můžete poskládat ten samý obraz, ze stejně širokých lišt, ze stejné dřeviny a přesto nebude vypadat naprosto identicky. Nikdy v přírodě nenajdete dva stejné kousky. A to je ta nádhera. To je důvodem proč mě to tak baví. Hrát si se dřevem, vnímat jeho odlišnosti a tvořit z něj krásné a užitečné věci. 

Na obrazy používám nejen nově zpracované lišty, ale taky staré tyče a plotovky. Pod nánosy prachu a špíny se skrývá neskutečná krása dřeva. Zašedlé, se skvrnami, suky a s otvory po hřebících. Takové jsou podle mě nejkrásnější a do obrazu vnesou kus své, už prožité, historie.

No řekněte sami, není lepší vyzdobit svůj domov dřevem, než umělým plastem? 

BROUSÍM, BARVÍM, SKLÁDÁM

Své obrazy vyrábím většinou ze smrkových lišt. Nejdříve je brousím, čistím a pak řežu pilou na menší díly. Jednotlivé kousky pak skládám v obraz a barvím mořidly nebo laky na vodní bázi. Po dokončení obraz opatřím masivním rámem a dílo je hotovo. 

Každý obraz je unikátní a jedinečný, proto neváhejte moc dlouho. Na e-shopu najdete aktuálně vyrobené a dostupné kusy. 

 

obrazy-5