Objednávky posíláme obvykle do 1-2 dnů, někdy se můžou pozdržet ještě  o den, dva déle, vždy záleží jak jsme zrovna vytíženi. Ty na míru posíláme do týdne až 14 dní. Pokud na objednávku spěcháte, nebo si nejste jistí s doručením, či jinou záležitostí, nebojte se nám zavolat nebo napsat email. 

O nás

_DSC0026nové

 

Za nápadem Dědovy dílny stojí Bety a Kuba. Partneři v soukromí i v práci. Myšlenka tvořit ze dřeva vznikla vlastně nevinně. V dílně po Bětčiném dědovi jsme si sem tam vyrobili něco pro sebe, dárky pro rodinu, nebo přátele. První výrobky jsme zveřejnili na facebooku. Jestli si dobře pamatujeme, byla to dřevěná flashka a konferenční stolek. Mělo to velký ohlas a několik kamarádů si ty věci od nás chtěli koupit. A tak vznikl nápad podnikat naplno. 

Vše co najdete na e-shopu je zásluhou každého z nás

B E T Y maluje, vypaluje na laseru, řeže na zkracovací pile, komunikuje se zákazníky, fotí a řídí veškerý chod dílny. K U B A má dílnu jako svou druhou práci, výrobě se věnuje  jen okrajově, přesto je, díky všem konzultacím s Bety, neustále ve středu dění. Je hlavní technickou podporou a taky oporou, když se něco pokazí, nebo toho má Bety nad hlavu. Důležitým členem týmu je A L E N K A, maminka Bety, která má na starosti dýhování překližek. Řeže dýhy, brousí a stará se o práci na hydraulickém lise. Pod rukama jí vzniká materiál, bez kterého bychom nemohli tvořit dále. Nově je v naší partě K L Á R A. Krásně maluje, tvoří, brousí a pomáhá tam kde je potřeba.  

 

Tak nějak děláme všichni všechno. Jsme malý tým nadšených bláznů do dřeva. Vše děláme poctivě a přestože nám pomáhají stroje, většinu práce je stejně potřeba udělat ručně, ač se to na první pohled nemusí zdát. 

Neustále se snažíme tvořit nové produkty, dumáme, vylepšujeme a makáme co nám síly stačí. 

PROČ DĚDOVA DÍLNA

Začalo to dílnou v Klimkovicích u Ostravy, kde tvořil i Bětčin děda a praděda. První výrobky jsme vyrobili právě tam. Dnes už tvoříme na dvou místech. V Klimkovicích zpracováváme hrubý materiál. Dýhujeme, řežeme, brousíme a pak z něj v naší Brněnské dílně vyrábíme naše produkty. A právě do Brna se za námi můžete zastavit a přijít si pro objednávku osobně. 

Ctíme historii a odkaz, který nám předci zanechali. Vždy jsme téhle dílně říkali ,,Dědova dílna“ a chtěli jsme to zachovat. Staré dřevěné hoblice po pradědovi a stodola uzpůsobená pro výrobu. To je Dědova dílna, to jsme my.

IMG_0309 (2)

 

Děda už bohužel mezi námi není. Dílna pro něj byla jeho každodenní radost a vždy nám říkal, že si přeje aby se v jeho dílně vyrábělo dál. Byl to právě on, kdo nám půjčil na náš laser a jemu jako prvnímu jsme vždy chodili ukazovat co jsme nového vyrobili.

 

JSME NOSITELI ZNAČKY DŘEVO JE CESTA

Na web_1 

V roce 2018 jsme se zapojili do projektu, ministerstva zemědělství ,,Dřevo je cesta" a stali jsme se hrdými nositeli této značky. Podporujeme udržitelné hospodaření s Českými lesy a věříme, že díky používání dřeva, jako obnovitelné suroviny, děláme krok správným směrem. Jestli vám není naše příroda ukradená a taky občas přemýšlíte co po nás zůstane našim dětem, mrkněte na stránky https://www.drevojecesta.cz/ a staňte se taky dřevorádem. 

PRAGUE DESIGN WEEK 2019

Získali jsme druhé místo na prestižní mezinárodní přehlídce designu Prague Design Week v kategorii Nejlepší produkt. Této výjimečné akce se zúčastnilo na 60 vystavovatelů a my jsme rádi, že jsme mohli být součástí. V expozici jsme představili naše dřevěná fotoalba, obrazy, bloky na psaní a záložky do knihy. Součástí byla ukázka výroby přímo na místě. Potkat jste nás tak mohli v našich zaprášených pracovních zástěrách a mohli jste si s námi popovídat o všem co vás zajímá. Pro kompletní ukázku naší tvorby jsme měli přichystané i video z dílny. 

 _DSC1239

 

 

Líbí se vám co děláme? Sledujte naši cestu na sociálních sítích a buďte s námi v kontaktu @dedovadilna